10 روش کاهش مصرف سوخت خودرو. عوامل متعددی در طراحی و تولید یک خودرو وجود دارد که در میزان سوخت مصرفی آن. تاثیر گذار هستند. و اما از طرفی دیگر برخی عوامل به نوع رانندگی و طرز نگهداری از ماشین بستگی دارد.

مزیت های کاهش مصرف سوخت

1.آسیب کمتر به خودرو

2.صرفه جویی در هزینه ها

3.کاهش انتشار کربن یا آلودگی هوا

10 روش کاهش مصرف سوخت خودرو

1.حرکت با سرعت استاندارد

یکی از مهم ترین روش های کاهش سوخت. حرکت در اتوبان ها با سرعت استاندارد می باشد. سرعت بالا باعث مصرف سوخت زیاد می شود هنگام رانندگی در بزرگراه موتور اتومبیل باید برای غلبه بر مقاومت باد سخت تر کارکند.

2.ثابت نگه داشتن سرعت

وقتی سرعت شما بالا و پایین می رود. سوخت بیشتری مصرف می کنید. افزایش و کاهش سرعت بین 75 تا 85 کیلومتر بر ساعت در هر 18 ثانیه می تواند مصرف سوخت را 20 درصد افزایش دهد.

3.کارکرد موتور هنگام توقف

خاموش کردن خودرو در زمان ایست یکی از روش های کاهش مصرف سوخت بنزین است. زمان توقف طولانی پشت چراغ قرمز کنار خیابان موتور ماشین ا خاموش کنید.

4.استفاده از روغن موتور مناسب

میزان استاندارد روغن موتور, مورد دیگر تاثیر گذار در کاهش مصرف سوخت خودرو به مقدار دو تا سه درصد است. میزان غلظت روغن موتور ماشین خودرو را طبق اعلام شرکت بررسی کنید.

5.تعویض فیلتر ها

کثیف بودن فیلتر موجب می شود که موتور سخت کارکند. و مصرف سوخت افزایش یابد. فیلتر هوا را مرتب و بر اساس دستور العمل سازنده خودرو تعویض نمایید.

6.تنظیم باد تایر ها

لاستیک های کم باد در جاده ها مقاومت چرخشی بالاتری دارند. یعنی با هر کیلومتری که طی می کنند تایر ها اصطکاک و مقاومت چرخشی بیشتری تولید می کنند. و درنتیچه مصرف سوخت افزایش می یابد. اگر تایر هایتان به میزانps10 کم باد باشند راندمان سوخت تا ده درصد کاهش می یابد.

7.قرار ندادن ا روی ترمز در زمان توقف

از تاثیر گذار ترین راه ها برای کاهش مصرف سوخت قرار ندادن پا روی پدال ترمز خودرو هنگام توقف است. حدود 35 درصد میزان استفاده بنزین را افزایش می دهد.

8.تنظیم موتور

مصرف بنزین خودرویی که موتور آن تنظیم نیست حدود چهار درصد افزایش پیدا می کند. در تشخیص ایرادت مربوط به تنظیمات پیشرانه خودرو, تمام پارامتر های کارکرد موتور باید مورد بررسی قرار گیرد.

9.استفاده درست از گیربکس دستی

برای داشتن بهترین بازده سوخت به دور سنج دقت کنید. و با توجه به آن دنده را عوض کنید.هر چه دور موتور بیشتر باشد موتور سوخت بیشتری می سوزاند.

10.سرویس منظم خودرو

سرویس دوره ای خودرو

سرویس دوره ای خودرو در حفظ و راندمان سوخت موثر است. قطعات موتور به سرعت پشت سر هم کار می کنند. در صورت نگهداری نادرست آلودگی در بین قطعات جمع می شوند و نمی گذارند موتور روان کار کنند.

ترفندهای کاهش مصرف سوخت خودرو

  • کروز کنترل مصرف سوخت را در بزرگراه‌ها کمتر می‌کند.
  • از سالم بودن سنسورها مخصوصا سنسور اکسیژن مطمئن شوید.
  • سیستم سوخت رسانی خودرو را بررسی کنید. کثیف بودن انژکتورها مصرف سوخت را افزایش می‌دهد.
  • به صورت ناگهانی شتاب نگیرید و پدال گاز را تا انتها فشار ندهید. آرام فشار دادن پدال گاز سبب کاهش مصرف سوخت خودرو می‌شود.
  • خودرو را در محیط‌های سرپوشیده پارک کنید

برای کسب اطلاعات بیشتر از سایر قطعات یدکی به سایت مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه