8 دلیل خالی شدن باتری اتومبیل. یکی از اتفاقاتی که ممکن است برای هر راننده ای بی افتتد. این است که هنگام روشن کردن خودرو, ماشن روشن نشود.

موارد متعددی می تواند منجر به این علت شود که اتومبیل روشن نشود. یکی از شایع ترین علت های آن مشکل در باتری خودرو است.

باتری خودرو, وظیفه برق رسانی به سیستم الکتریکی ماشین را برعهده دارد. وقتی باتری می خوابد یا خالی می شود. نمی تواند انرژی الکتریکی را به این سیستم انتقال دهد. و ماشین روشن نمی شود.

8 دلیل خالی شدن باتری اتومبیل چیست؟

1.ماشینتان برق دزدی دارد

باتری حتی زمانی که خودرو خاموش است. انرژی ساعت,رادیو,سیستم قفل مرکزی و سایر قطعات را تامین می کند. این اجزا آن قدر برق مصرف نمی کنند. که باتریباتری تخلیه شود. اگر مشکل برق دزدی وجود داشته یعنی مشکلی در رله ها,مدار ها,چراغ های داخلی یا سیستم الکتریکی ماشین وجود دارد.

2.دمای بیش از حد

می تواند منجر به تشکیل کریستال های سولفات سرب شود.می تواند منجر به افزایش زمان مورد نیاز برای شارژ باتری. کاهش چشمگیر عمر مفید باتری و حتی سوختن باتری شود.

3.دینام مشکل دارد

وقتی موتور خودرو دارد کار می کند. این دینام است که باتری را شارژ می کند. هنگام خرابی دینام, باتری به خوبی شارژ نمی شود. و بنابراین وقتی باتری تخلیه شد دیگر خودرو روشن نمی شود.

4.دیود دینام مشکل دارد

همان طور که در بالا اشاره شده. دینام از اجزای سیستم خودرو است. دو وظیفه بسیار حیاتی را انام می دهد. 1.وظیفه تامین انرژی اجزای الکتریکی حودرو در زمان حرکت 2.شارژ باتر اتومبیل را برعهده دارد. زمانی که برای دیود درون دبنام مشکل ایجاد شود. دینام حتیدر زمان خاموش بودن موتور نیز به شارژ سیستم ادامه می دهد.

5.اتصالات بارتی شل یا پوسیده است

پایانه های مثبت و منفی متصل به باتری ماشین گاهی اوقات ممکن است. به مرور زمان شل شوند یا خوردگی پیدا کنند. در این صورت باتری نمی تواند به درستی. انرژی لازم را منتقل کند. اگر این مشکل بر طرف نشود. به قطعات دیگر نیز آسیب وارد می شود.

6.رانندگی در مسافت های کوتاه

روشن کردن موتور مقدار زیادی انرژی از باتری می گیرد. اگر مدام در مسافت های کوتاه رانندگی کنید. دینام زمان کافی برای شارژ مجدد باتری پیدا نمی کند.

7.چراغ جلو ماشین را روشن گذاشته اید

شینتان صفر است یا باتری نو دارد. به این مورد باید بیشتر شک کنید. به جز روشن ماندن چراغ های جلو. باز ماندن در صندوق عقب,خوب بسته نشدن در های ماشین, ممکن است دلیل تخلیه شدن باتری باشند.

8.عمر باتری به پایان رسیده است

این دلیل به نوع رانندگی و محل زندگی بستگی دارد. گرمای زیاد- مسافت های کوتاه مکرر- نگهداری نادرست از باتری- عمر آن را دو تا سه سال کاهش می دهد.اگر مدام باتری تخلیه می شود. از علائم پایان عمر این قطعه می باشد.

علائم خالی شدن باتری ماشین چیست؟

فقط روشن نشدن ماشین است که نشان می دهد. باتری خوابیده است. ولی نشانه هایی باز وجود دارند که می توان مطمئن شد. مشکل از باتری است.

1.قبل از استارت زدن

·  را می‌چرخانید چراغ‌ها و صفحه کیلومترشمار و سایر مصرف‌سنج‌ها (گیج‌ها) روشن نمی‌شوند.

·  بعد از ۱۵ تا ۳۰ دقیقه در جا کار کردن، موتور خاموش می‌شود در حالی که سایر لوازم جانبی دارند کار می‌کنند.

2.در طول استارت زدن

.نور چراغ‌ها و گیج‌ها قبل از استارت‌زدن کم شده است.

2.وقتی ساعت‌های طولانی خودرو خاموش بوده است، مخصوصا در هوای سرد، به‌سختی روشن می‌شود.

3.در حین رانندگی

1.توقف آن در ترافیک کمی ناهنجار است.

3. متناوبا رادیو یا سایر لوازم جانبی الکتریکی خاموش می‌شوند.

بررسی وضعیت سلامت باتری

بدون باتری خودرو شما روشن نمی شود. باید مانند قطعات دیگر همواره مراقب سلامت خودرو باشید. در بررسی های خود باتری خودرو ابتدا چک کنید. که اتصالات به درستی در جای خود نصب شده اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر ازقطعات یدکی جیلی می توانید به سایت مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه