علائم خرابی سنسور میل سوپاپ.سنسور میل سوپاپ یک قطعه الکترونیکی است. در موتور های احتراق داخلی نصب می شود.

سنسور میل سوپاپ اطلاعات موقعیت مکانی پیستون و سرعت دورانی میل لنگ را محاسبه می کند. و به ECU ارسال می نمایید. با کمک این اطلاعات ECU, موتور می تواند زمان بندی پاشش سوخت و جرقه شمع ها را به خوبی وکاملا دقیق تنظیم نمایید.

وظایف سنسور میل سوپاپ

1.سیلندر ها را برای جرقه زنی مناسب, در مرحله احتراق شناسایی می کند

2.احتراق ناقص را مشخص می کند

3.کوئل و انژکتور را کنترل می کند. تا در مد ترتیبی عمل کنند

علائم خرابی سنسور میل سوپاپ

1.مشکل در احتراق

زمانی که سنسور میل سوپاپ خراب شود. سیگنال های ارسالی به خودرو هم ضعیف می شوند. گاهی این سیگنال آن قدر ضعیف است که اجازه راه اندازی خودرو را نمی دهد. زیرا که جرقه ای برای احتراق صورت نگرفته است. که سیگنال ارسال شود.

2.توقف بی دلیل موتور

زمانی که در هنگام رانندگی ناگهان موتور خاموش شود. علتش این است که انژکتور های سوخت اطلاعاتی درباره این که باید سوخت را به سیلندر های موتور تزریق کنند. دریافت نمی کند.

3.شتاب ضعیف

هنگامی که سنسور میل سوپاپ از کار می افتتد خودرو نمی تواند . به خوبی شتابگیرد شتاب ضعیف به دلیل آن است که انژکتور ها سوخت را به درستی تحویل نمی دهند.

4.مصرف بی رویه سوخت

زمانی که سنسور میل بادامک نمی تواند میزان سوخت را به خوبی تنظیم کند. و به همین دلیل سوخت بیش از حد به موتور تزریق می شود. که باعث می شود سوخت بیشتری مصرف کند.

5.مشکل در تعویض دنده

از علائم خرابی سنسور میل سوپاپ مشکل در تعویض دنده می باشد. در خودرو هایی که این قطعه خراب است گیربکس قفل شده و در یک دنده گیر می کند.

علت خرابی سنسور میل سوپاپ

1.ناخالصی ها و رطوبت

رطوبت و روغن و … که در اثر آب ایجاد شده باشند به مرور زمان داخل و اطراف موتور جمع می شوند. برای میل سوپاپ موتور مشکل ایجاد می کنند. و سنسور آن را ازکار می اندازند.

2.شکستن تسمه تایم

اگر در تصادفات تسمه تایم موتور پاره شده باشد یا بشکند. ممکن است دور میل لنگ بپیچد و سایر قطعات و سنسور ها آسیب برساند. به احتمال زمانی که تسمه تایم بشکند به میل سوپاپ برخورد خواهد کرد. و به آن آسیب می رساند.

3.مشکل در سیم کشی

رایج ترین مشکلی که باعث می شود سنسور میل بادامک خوب کارنکند. معیوب بودن سیم کشی خودرو است. اگر سیم کشی ها شل شده باشند یاروغنی و کثیف باشند . عبور ولتاژ مختل می شود. و در این زمان سنسور های میل سوپاپ هم از کار می افتتد.

سنسور میل سوپاپ قطعه ای حساس در خودرو است که وظیفه آن انتقال اطلاعات مربوط به درست بودن زمان بندی برای یک احتراق بی عیب اس.

تشخیص خرابی سنسور میل سوپاپ چگونه انجام می‌شود؟

تشخیص خرابی سنسور میل سوپاپ با دستگاه دیاگ

تشخیص خرابی سنسور میل سوپاپ با مولتی‌متر

 تشخیص علت خرابی سنسور میل سوپاپ باید در تعمیرگاه و توسط تعمیرکار متخصص صورت بگیرد. شما حتی اگر خود نیز دستگاه دیاگ یا مولتی‌متر داشته باشید . در صورت نداشتن دانش مکانیک، قادر به تشخیص کدهای خطا در این سیستم نیستید. اگر قصد دارید تا از بروز مشکل در سنسور میل سوپاپ خودروی خود جلوگیری نمایید . خودروی خود را هرچند وقت یکبار برای سرویس به تعمیرگاه ببرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر از قطعات یدکی جیلی به سایت مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه