علت گاز نخوردن ماشین چیست؟ گاز نخوردن ماشین از مشکلات ناخوشایندی است که دلایل متنوعی اتفاق می افتتد.

گاز نخوردن ماشین به این معنا است که, خودرو شتاب معمول خود را ندارد. و هر چقدر که پدال گاز را فشار دهید. اتفاقی رخ نمی دهد و شتاب اتومبیل تغییر نمی کند.

همان طور که پیش تر گفته شد. ممکن است گاز نخوردن ماشین به دلایل متعددی باشد.شناخت این دلایل به شما کمک می کند. تا هر چه سریع تر علت را پیدا کرده و در صدد رفع آن اقدام نمایید.

علت گاز نخوردن ماشین چیست؟

1.خرابی دیسک و صفحه

2.وجود مشکل در کمپرس سیلندر

3.خرابی فیلتر هوا

4.کارایی نامناسب استپر موتور

5.خرابی در پمپ بنزین ماشین

6.نا مرغوب بودن روغن موتور

1.خرابی دیسک و صفحه; در خودرو می تواندد دچار سایش شوند. همچنین ممکن است تمام شدن. و فرسودگی این قطعه علت گاز نخوردن ماشین باشد.

2.وجود مشکل در کمپرس سیلندر;کمپرس سیلندر روی سوپاپ ها و رینگ های خودرو اثر دارد. عملکرد درست این بخش ها هم می تواند موجبات عملکرد صحیح موتور شود. همچنین خرابی این قطعه موجب گاز نخوردن ماشین می شود.

3.خرابی فیلتر هوا;کارایی این قطعات , کنترل جریان ورودی هوا به داخل ماشین است.اگر فیلتر ها دچار خرابی شوند. آلاینده ها به موتور را پیدا می کنند که باعث گاز نخوردن ماشین است. همچنین هم خودرو های انژکتوری و هم کاربراتوری ها دچار چنین مشکلی می شوند.

4.کارایی نامناسب استپر موتور;قطعه ای مهمی است. اگر دچار خرابی شود در عملکرد موتور هم تاثیر می گذارد.شمع ها و کوئل و وایر شمع, به استپر وابسته هستند.و اگر این ها دچار نقص و ایراد شوند بدیهی است. که موتور هم وضعیت خوبی را تجربه نخواهد کرد.

5.خرابی در پمپ بنزین ماشین;قطعه ای است که سوخت را به باک انتقال می دهد. اگر دچار خرابی شود و یا صافی بنزین تمیز نباشد. احتمال دارد خودرو در گاز خوردن دچار مشکل شود.

6.نامرغوب بودن روغن موتور;توجه به انتخاب روغن موتور مناسب و تعویض آن بسیار مهم است. اگر که به موقع اقدام به تعویض آن نشود. موجب درد سر هایی در خودرو می شود.

راه حل های جبوگیری از گاز نخوردن خودرو چیست؟

چک کردن قطعاتی که در بالا به آن ها اشاره شد. می تواند بر گاز خوردن ماشین تاثیر گذار باشد.استفاده از خوردو های بنزینی با کیفیت می تواند. تا حدود زیادی از گاز نخوردن خودرو جلوگیری کند.و استفاده از بنزین سوپر این عملکرد را بهتر خواهد کرد.

1.بررسی دقیق تمام قطعاتی که باعث گاز نخوردن اتومبیل می شوند.

2.استفاده از بنزین استاندارد و مرغوب. در گاز خوردن ماشین تاثیر مثبت دارد.

3.استفاده از بنزین سوپر می تواند. بهترین راه کار برای جلوگیری از این مشکل باشد.

در خودرو های انژکتوری,مشکلات دیگری هم می تواند. موجب گاز نخوردن ماشین شود.

1.کثیف شدن انژکتور,تمیزی این قطعه رابطه ای مستقیم با گاز خوردن بهتر ماشین دارد.

2.خرابی سنسور گاز,خودرو های اتوماتیک و انژکتوری دارای سنسور های مختلفی هستند. سنسور گاز روی دریچه گاز و نزدیک استپر است.خرابی است سنسور می تواند روی گاز خوردن ماشین اثر بگذارد.

بالا ماندن دور موتور در دور پایین- دیر پایین آمدن دور موتور- ثابت ماندن در دور پایین از جمله خرابی سنسور گاز هستند.

3.خرابی سنسور دور موتور,در باره دور لحظه ای موتور. به ECU اطلاع رسانی می کند. اگر این اطلاع رسانی ضعیف صورت بگیرد. مشکلاتی در عملکرد خودرو پیش می آید.

4.خرابی سنسور مپ,این سنسور درباره هوای مکش‌شده به ECU اطلاع‌رسانی می‌کند. اگر مپ‌سنسور خراب باشد. کنترلی بر میزان باز و بسته‌بودن دریچه هوا هم وجود نخواهد داشت. و گاز خوردن ماشین دچار اختلال می‌شود.

5.خرابی سنور پدال گاز و کلاچ,سنسور پدال گاز در عملکرد. گاز خوردن ماشین اثرات زیادی دارد. هرگونه خرابی در سنسور پدال گاز و کلاچ هم می‌تواند. موجبات گاز نخوردن ماشین را فراهم کند.

6.وجود مشکل در ECU, این قطعه می تواند. واکنش سنسور های موتور خودرو را کنترل کند. اگر این بخش از خودرو که نقش حیاتی در سوخت رسانی موتور ایفا می کند . دچار مشکل شود. احتمال گاز نخوردن خودرو بالا می رود.

گاز نخوردن ماشین در مسیر های عادی یا سر بالایی اصلا خوشایند نیست. و درد سر های زیادی را برایتان به همراه می آورد. اطلاع داشتن از علت های آن می تواند. در مواقع حساس به کمکتان بیایید.

برای کسب اطلاعات از لوازم یدکی جیلی و لیفان می توانید به سایت مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه